حجت الاسلام حسنی گفت:

جامعه دانشگاهی باید فرهنگساز اقامه نماز باشد

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل گفت: فرهنگ‌سازی مفاهیم اقامه نماز جماعت در دانشگاه‌ها، یک ضرورت است. جامعه دانشگاهی نسبت به فرهنگ توسعه اقامه نماز و اطلاع رسانی آن حضور فعال داشته باشد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام حسنی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل در جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه محقق اردبیلی گفت: فرهنگ سازی مفاهیم اقامه نماز جماعت در دانشگاهها، یک ضرورت است.

حجت الاسلام حسنی با بیان این امر افزود: جامعه دانشگاهی نسبت به فرهنگ توسعه اقامه نماز و اطلاع رسانی آن حضور فعال داشته باشد.

وی ضمن تبریک ایام دهه کرامت به بیان آیه شریفه "الّذين إنْ مكّنّاهمْ في الْأرْض أقاموا الصّلاة وآتوا الزّكاة وأمروا بالْمعْروف ونهوْا عن الْمنْكر ۗ وللّه عاقبة الْأمور" پرداخت و تصریح کرد: نماز انسان را از بدی‌ها دور کرده و او را به کمال و سعادت می رساند.

وی ترویج و نشر فرهنگ اقامه نماز را ضرورت دانست و گفت: جامعه دانشگاهی بیش از پیش نسبت به فرهنگ توسعه اقامه نماز و اطلاع رسانی آن حضور فعال داشته باشد.

حجت الاسلام حسنی نماز را بهترین وسیله ارتباطی انسان با خداوند متعال عنوان کرد و گفت: در آیات و روایت فراوانی به اهمیت برپایی نماز اول وقت و به‌ ویژه نماز جماعت تاکید شده و همواره نیز این موضوع مورد توجه بوده است که کار نباید مانعی برای تاخیر در برپایی نماز باشد.

دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به بعد مادی و معنوی نماز، خاطرنشان کرد: نماز علاوه بر ثواب اخروی، مسبب آرامش روح و روان آدمی شده و حال خوب به انسان جذب می شود.

وی به شرایط کرونایی موجود تاکید کرد و با بیان اینکه مسجد و برنامه های فرهنگی آن پیشانی دانشگاه است؛ گفت: در حال حاضر پروتکل های بهداشتی در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی رعایت می شود که حضور اساتید و کارکنان بلامانع است.

حبیبی با اظهار اینکه برترین معروف ها نماز است، گفت: معروفی که در جامعه آن گونه که دین خواسته مطرح باشد، ریشه بسیاری از منکرات را می‌خشکاند. گفتنی است در ادامه جلسه مشکلات و آسیب های موجود توسط اعضای شورا مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

تصاویر