حجت‌الاسلام والمسلمين رستمی در آئین بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی:

باید مسئله افول آمریکا توسط اساتید تبیین شود/ اساتید بسیجی تحول‌آفرین باشند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: افول آمریکا اتفاق افتاده است و باید این مسئله توسط اساتید تبیین شود و استادان بسیجی می‌توانند در این زمینه خوش بدرخشند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمين مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‎ها در آئین بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی که به همت بسیج استادان در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، با اشاره به خصوصیات شهید چمران گفت: شهید چمران عقل، عشق، جنگاوری و نظامی‌گری را در کنار هم داشت. این شهید الگوی بی‌بدیلی برای اساتید و حقاً استاد در تراز انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در سالگرد ارتحال امام خمینی (رحمت الله علیه) که فرمودند: امام خمینی(ره) امام تحول‌ها بود؛ افزود: باید اساتید بسیجی باید بتوانند این موضوع را در دانشگاه‌ها تبیین کنند، شهید چمران تحول را در جامعه خود ایجاد کرد و بن‌بست در زندگی او وجود نداشت.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در سخت‌ترین شرایط، فرصت برای تحول ایجاد کردن وجود دارد و مصداق آن شهید چمران است.

وی گفت: ظرافت روحی و قدرت فرماندهی در امیرالمومنین (علیه السلام) و شاگردان واقعی او مثل شهید چمران با هم ممزوج است.

رستمی تصریح کرد: اساتید بسیجی باید تحول‌آفرین باشند و رسالت بزرگی برعهده دارند، کار آسانی نیست و با تنبلی نمی‌توان به اهداف مورد نظر انقلاب رسید.

وی در ادامه یادآور شد: برای تبیین تمدن نوین اسلامی و تولید محتوا در آن به اساتید بسیجی نیازمند هستیم و آنان نقش سنگینی در این عرصه برعهده دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمين رستمی در پایان گفت: افول آمریکا اتفاق افتاده است و باید این مسئله توسط اساتید تبیین شود و استادان بسیجی می‌توانند در این زمینه خوش بدرخشند.

کلمات کلیدی