حجت‌الاسلام مهدی مهدوی اطهر طی بیانیه‌ای عنوان کرد:

اقدام وقیحانه نشریه فرانسوی نمی‌تواند حركت اسلام و امت اسلامی را متوقف نمايد

مهدی مهدوی اطهر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک گفت: اين اقدامات نمي تواند حركت اسلام و امت اسلامي را متوقف نمايد اما بايد مراقب بود كه هدف آنها كه بفرموده ولی امرمان، امام خامنه‌ای (حفظه الله)، انحراف اذهان و حضور ايادی استكبار جهانی در منطقه است، محقق نگردد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام مهدی مهدوی اطهر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک در پی اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اکرم (ص) بیانیه‌ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل می‌باشد:

بسم الله الرحمن الرحيم
يريدون ليطْفئوا نور اللّه بأفْواههمْ واللّه متمّ نوره ولوْ كره الْكافرون کافران می‌خواهند تا نور خدا را به گفتار باطل (و طعن و مسخره) خاموش کنند و البته خدا نور خود را هرچند کافران خوش ندارند کامل و محفوظ خواهد داشت. (سوره صف/ آیه ۸)

تاريخ گواه است، هر چه اسلام در عالم فراگیرتر می‌شود و فریاد عدالت‌خواهی آن بالاتر می‌رود، دشمنان و مستکبران عالم در کاخ‌هایشان بیشتر بر خود می‌لرزند، لیکن مرام آن‌ها از ابتدا این بوده است که به‌جای سر تسلیم فرود آوردن در برابر حق با شیوه‌های مزورانه با آن به مقابله خواسته‌اند. این بار هم ندای شومی از حلقوم نامبارک یک نشریه فرانسوی بلند شد و در آن به ساحت مقدس پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله اهانت گردید.

البته این اولین بار نیست که چنین اقدام وقیحانه‌ای از کشورهای مدافع آزادی و آزادی‌خواهی سر می‌زند. در اقدام رذیلانه اخیر و درحرکتی وقیحانه، قرآن کریم، این مصحف شریف الهی در سوئد به آتش کشیده شد. صدالبته که این جریانات ضد اسلامی ادامه خواهد داشت و دشمن آرام نخواهد نشست.

اين اقدامات نمي تواند حركت اسلام و امت اسلامي را متوقف نمايد اما بايد مراقب بود كه هدف آنها كه بفرموده ولی امرمان، امام خامنه‌ای (حفظه الله)، انحراف اذهان و حضور ايادی استكبار جهانی در منطقه است، محقق نگردد.

اینجانب ضمن محکوم کردن این جنایت و اهانت بزرگ، از تمامی دانشگاهیان عزیز می‌خواهم با حفظ وحدت و هوشیاری و با مجاهدت مدبرانه خود، این دست اقدامات را ناکام بگذارند.

والسلام علی من اتبع الهدی