حجت‌الاسلام مهاجر مهدوی‌راد:

اربعین حسینی زمینه ساز تمدن نوین اسلامی است

حجت الاسلام مهاجر مهدوی راد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی ایلام گفت: یکی از ویژگی‌های قیام امام حسین امام حسین (ع) خارج کردن مردم از جهل و بیرون کشیدن انسان‌ها از جهل و گمراهی بود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام مهاجر مهدوی راد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی ایلام در وبینار تخصصی اربعین پژوهی: " تمدن اسلامی و ظهور" گفت: یکی از ویژگی‌های قیام امام حسین امام حسین (ع) خارج کردن مردم از جهل و بیرون کشیدن انسان‌ها از جهل و گمراهی بود.

مهدوی راد افزود: قیام کربلا جرقه ی بزرگی برای ضمیرهای خفته در تمام ادوار است. این جرقه در طول زمان رشد کرد و فطرت انسان را بیدار کرد.

وی ادامه داد: اربعین لطف الهی است; لطفی که باعث شد انسان به طاعت پرورگار نزدیکتر و از معاصی دور تر شود. بطوریکه اگر آن لطف نبود عبادت خداوند تحقق پیدا نمی‌کرد و برای تحقق تمدن اسلامی بشدت به آن نیاز بود. این اتفاق بوسیله اربعین که جرقه‌اش را امام حسین (ع) ایجاد کرد زمینه تحقق تمدت اسلامی را فراهم کرد.

حجت الاسلام مهاجر مهدوی راد افزود: به گفته مقام معظم رهبری اگر بتوانیم ظرفیت‌های اربعین را از شمال آفریقا گرفته تا تمام نقاط جهان به یکدیگر پیوند دهیم و مانند جوی‌هایی که به اقیانوس متصل می‌شوند آنهارا شکل دهیم، آن زمان است که معنی عزت و تمدن اسلامی برای جهانیان روشن خواهد شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های آزاد اسلامی ایلام ادامه داد: وقتی ما میخواهیم چیزی را آزمایش کنیم یک نمونه از آن می‌گیریم و آن نمونه کوچک تمامی صفات ویژگی های آن موجود را داراست، راهپیمایی اربعین هم همینطور عمل میکند به طوریکه یک نمونه و برش از تمدن اسلامی است.