حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی در مراسم بزرگداشت آیت‌الله مصباح یزدی مطرح کرد؛

آیت‌الله مصباح یزدی بر حوزه و دانشگاه حق حیات فکری و عقلی دارند/طرح ولایت به‌عنوان میراث به‌جا مانده از ایشان باید ادامه یابد

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: آیت‌الله مصباح هم بر عهده حوزه علمیه و هم دانشگاه به خصوص جریان انقلابی دانشگاه و حوزه حق سنگین و حق حیات فکری و عقلی دارند و این ادای دین باید صورت بگیرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در برنامه بزرگداشت آیت‌الله مصباح یزدی که به میزبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به صورت مجازی برگزار شد، با بیان اینکه توجه مجموعه آموزش عالی کشور نسبت به مقام والای یکی از سرمایه‌های بزرگ و ذخایر و ثروت‌های عالی برخاسته از حوزه علمی قابل توجه است، گفت: آیت‌الله مصباح یزدی از دامن حوزه علمیه پرورش یافته و تبدیل به شخصیتی شد که دانشگاهیان و طلاب و فضلای بسیاری از حضور ایشان بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد: علمایی مانند آیت‌الله مصباح یزدی هر چه که از هدایت جامعه تا ارائه طریق هدایت که برعهده پیامبران بوده است در جامعه بر عهده گرفتند.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی با اشاره به محورهای وظیفه جریان دانشگاهی نسبت به ادای دین به این شخصیت بزرگ گفت: آیت‌الله مصباح یزدی حق سنگینی بر گردن دانشگاهیان و حوزویان دارند و به‌نوعی حق حیات علمی و عقلی دارند.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی گفت: آیت‌الله مصباح یزدی علاوه بر حضور فراوان در قالب سخنرانی‌ها در قالب آثار مکتوب نیز نقش فراوانی دارند.

وی با اشاره به اینکه توجه به میراث مکتوب آیت‌الله مصباح یزدی ضروری است، گفت: در دوره حیات خود بیش از ۱۰۰ کتاب در علوم اسلامی به‌جای گذاشت.

 رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: موسسه آموزشی پژوهش امام خمینی و طرح ولایت از آثار بزرگ این عالم بوده است و با فوت ایشان این فعالیت‌ها به عنوان باقیات و صالحاتی است که برای ما باقی مانده است.

وی افزود: علاوه بر حضوری که ایشان در فقه و عرفان و تفسیر داشتند، وقتی احساس می‌کردند نیاز به حضورشان در جامعه در برابر جریان‌های روشنفکری نمایی است هیچ ابایی از حضور نداشتند.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی بیان کرد: در فضای آموزش عالی باید به اهمیت فعالیت‌های ایشان در ستاد انقلاب فرهنگی و اهتمام به تدوین کتب درسی و توجه به تدریس علوم انسانی در دانشگاه‌ها اشاره کرد که جزء زحمات ستودنی ایشان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جامعه علمی، دانشجویان و دانشگاهیان باید طرح ولایت را به‌عنوان یکی از میراث مهم به‌جا مانده از آیت‌الله مصباح یزدی با افتخار تکمیل کنند و شتاب باید ادامه بدهند.

کلمات کلیدی