حجت‌الاسلام مهاجر مهدوی‌راد:

چالش‌های اعتقادی و رشد روزافزون اسلام در غرب سبب اهانت آنان به پیامبر اعظم است

حجت‌الاسلام مهاجر مهدوی‌راد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: چالش‌های اعتقادی و رشد روزافزون اسلام در غرب، آنان را وارد به چنگ‌زدن به حربه‌ای به نام آزادی بیان کرده است و هرگاه غرب در مواجهه با اسلام احساس ضعف و شکست کند به اهانت روی می‌آورد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام مهاجر مهدوی‌راد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم، غیر‌قابل تحمل بوده و جامعه دانشگاهی باید پاسخ قاطعی به این توهین‌ها بدهد.

حجت‌الاسلام مهاجر مهدوی‌راد در رابطه با توهین مجله فرانسوی به ساحت مقدس حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم اظهار کرد: ضمن محکوم کردن این توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم اعلام می‌داریم بی‌شک یکی از وظایف مسلمانان به‌ویژه جامعه دانشگاهی اعم از استادان و دانشجویان و کارکنان پاسخ قاطع به اینگونه توهین‌ها و جسارت‌هاست؛ چراکه سکوت و انفعال در برابر اینگونه حرکات باعث جسورترشدن دشمن شده و به خود اجازه تکرار توهین‌ها را خواهد داد.

این مسئول ادامه داد: چالش‌های اعتقادی و رشد روزافزون اسلام در غرب، آنان را وارد به چنگ‌زدن به حربه‌ای به نام آزادی بیان کرده است و هرگاه غرب در مواجهه با اسلام احساس ضعف و شکست کند به اهانت روی می‌آورد.

مهاجر مهدوی‌راد: هرچند بنا به نظر جان استوارت میل آزادی بیان یکی از حقوق طبیعی انسان تلقی می‌شود؛ اما توافقی عمومی وجود دارد که آزادی بیان حد و مرز دارد از این رو می‌بینیم آزادی بیان در آمریکا مطلق نیست؛ بلکه محدود بوده و سخنانی مانند تهمت، افترا و سخنانی که به‌جامعه و منافع اشخاص صدمه می‌زند یا منافع آمریکا را مورد تهدید قرار می‌دهد، خط قرمز است و شامل آزادی بیان نمی‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: آنچه در قالب توهین به مقدسات در ژورنال‌های غرب ازجمله کانادا و اکنون در شارلی‌ابدو فرانسه شاهد آن هستیم، منطبق بر معیارهای آزادی بیان نیست و در واقع آزادی بیان نقابی است که چهره اسلام‌ستیز اینگونه کشورها را پوشانده است.