با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی برگزار شد؛

مراسم تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد

آیین معارفه محمدرضا باقری به عنوان رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و تکریم از علی خضریان با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مصطفی رستمی برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، آیین معارفه محمدرضا باقری به عنوان رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و تکریم از علی خضریان با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و جمع‌ دیگری از مسئولان این نهاد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مصطفی رستمی در سخنانی به بازخوانی رسالت‌های مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها پرداخت و یادآور شد: این مرکز مامور به انجام فعالیت‌های گسترده و فعال‌سازی ظرفیت‌های گوناگونی است که هرکدام اهمیت به‌سزایی دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی ضمن برشمردن بخشی از فعالیت‌های مهم این نهاد تاکید کرد: مجموعه کارهای خوبی که در نهاد و توسط کارکنان بخش‌های مختلف آن انجام می‌شود اگر گفته نشود، هم قابلیت الگوسازی را از دست می‌دهد هم موجب ایجاد علامت سوال در ذهن مخاطبان می‌شود، در حالی که مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی با حسن انجام وظیفه خود می‌تواند هم سوال‌ها را از بین ببرد و هم موجب تداوم و تکرار فعالیت‌های خوب و مفید شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به ضرب المثل معروف «با یک گل بهار نمی‌شود» گفت: یک گل اگر تنها بماند توانایی آفرینش بهار ندارد، اما اگر بتواند خود را تکرار کند می‌تواند بهار را رقم بزند. کار مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد تکرار همین گل‌های تکی و فراهم‌کردن بستر برای تداوم کارهای خوب است، با این حال مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی هنوز به نقطه‌ای که باید نرسیده است که شاید یکی از علت‌هایش تقوا و رویکرد اخلاقی مدیران گذشته نهاد و عدم انگیزه ایشان برای خودنمایی است. این در حالی است که باید توجه کنیم امروز در فضایی که تلاش برای القای ناکارآمدی از برنامه‌های اصلی دشمن است، انعکاس فعالیت‎‌ها و توجه به امور رسانه‌ای اهمیت به‌سزایی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی در ادامه با تقدیر از فعالیت‌های تحول‌آفرین و روحیه جهادی رئیس پیشین مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد گفت: جناب آقای علی خضریان که سال‌ها جزو نیروهای فکری و عمقی نهاد بودند و به نوعی می‌توان گفت در نهاد بالیده‌اند، اکنون با اعتمادی که از طرف مردم به ایشان شده است در کسوت نمایندگی مجلس مسئولیت بسیار خطیرتری دارند، مخصوصا در شرایطی که با محدودیت امکانات و منابع و دشواری‌های کشور کار برای ایشان و دیگر نمایندگان بسیار سخت‌تر شده است. ما برای ایشان در انجام این مسئولیت دشوار آرزوی موفقیت داریم، اما این به معنای خداحافظی نیست و امیدواریم ایشان پس از دوران نمایندگی، هر چند سال که طول بکشد دوباره به سنگر قبلی خودشان در نهاد بازگردند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها سپس ضمن معرفی رئیس جدید مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد گفت: حکم انتصاب آقای محمدرضا باقری به ریاست این مرکز از سی‌ام اردیبهشت ۱۳۹۹ به ایشان ابلاغ شده است. آقای باقری از نیروهای کارآمد و موفق نهاد بودند که امروز با توجه به تخصص‌شان در حوزه رسانه و همچنین جوانی ایشان امیدواریم بتوانند از انجام مأموریت‌های محوله به خوبی برآیند.

در ادامه این برنامه علی خضریان، نمایندۀ مجلس شورای اسلامی و رئیس پیشین مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی ضمن قدرددانی از اعتمادی که  رئیس نهاد به ایشان داشتند گزارشی از اهم فعالیت‌های خود در دوران مسئولیت پیشین ارائه کرد و گفت: من افتخار می‌کنم که سال‌ها توفیق خدمت‌گزاری در نهاد را داشتم، مخصوصا از این جهت که وقتی از اینجا فاصله می‌گیریم می‌بینیم نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها جزو پاک‌ترین و سالم‌ترین مجموعه‌هایی است که امروز در کشور فعالیت می‌کنند.

خضریان در ادامه ضمن آرزوی موفقیت برای محمدرضا باقری گفت: بحمدالله آقای باقری رئیس جدید مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از نیروهای بسیار قدیمی و ارزشمند این نهاد هستند و از ابتدای راه‌اندازی این مرکز در همین بخش فعالیت می‌کردند، از همین‌رو مطمئن هستم در دوره مسئولیتشان موفق خواهند بود.

در پایان مراسم نیز آقای باقری رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ضمن تشکر از اعتماد حجت الاسلام و المسلمین رستمی و تقدیر از خدمات علی خضریان گفت: امیدوارم هرجا که هستم بتوانم به عنوان سرباز خوبی برای نهاد و همچنین نظام اسلامی خدمت کنم.

متن حکم انتصاب به شرح زیر می‌باشد:

جناب آقای محمدرضا باقری

سلام علیکم

با عنایت به حسن تعهد، نیروی جوانی و تجربیات ارزشمند در حوزه رسانه، جنابعالی را به عنوان رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد منصوب می‌نمایم.

امید است ضمن رعایت تقوای الهی و اخلاق سیاسی، با شناخت و رصد دقیق مخاطبان دانشگاهی، پوشش و انعکاس به هنگام رویدادها، توانمندسازی رسانه‌ای دفاتر نهاد و ایستادگی بر مواضع به حق نظام در رخدادهای سیاسی دانشگاه‌ها در پیشبرد اهداف و انعکاس دستاوردهای فرهنگی و برنامه‌های شاخص دفاتر نهاد  بویژه در حوزه جنگ نرم رسانه‌ای موفق باشید.

فرصت را مغتنم دانسته از زحمات بی دریغ و خالصانه جناب آقای علی خضریان در طول تصدی مسئولیت شان صمیمانه تقدیر و تشکر نموده و از خداوند متعال توفیق روز افزون ایشان را خواستارم.

علی تقوی
رئیس حوزه ریاست