حجت الاسلام محمد حسن تولائی:

با کمی درایت، همفکری، تصمیم گیری و انجام تصمیمات ماخوذه به راحتی می توان بر معظلات اجتماعی فائق آمد

مسئول نهاد با کمی درایت، همفکری، تصمیم گیری و انجام تصمیمات ماخوذه به راحتی می توان بر معظلات اجتماعی فائق آمد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، همزمان با میلا امام حسین (ع) و در آستانه فرارسیدن بهار طبیعت، اعضای هیات رئیسه دانشگاه با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه یزد دیدار نمودند.

در این دیدار صمیمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان گزارشی از روند برنامه های تربیتی و فرهنگی دانشگاه و به دغدغه های فرهنگی موجود در استان اشاره کرد و گفت: انتظار است شورای عمومی استان نسبت به معضلات فرهنگی و آسیب هایی که روز بروز بیشتر دامنگیر جوانان و جامعه شهر دارالعباده می شود توجه بیشتری نموده و کارهای عملی لازم را با استفاده از ظرفیت داخلی استان انجام دهد.

حجت الاسلام تولائی گفت: لازم نیست منتظر اقدامات و طرحهای کشوری باشیم کافی است از این ظرفت عظیمی که دراختیار استان است استفاده شود، بعنوان مثال برای تشویق جوانان به ازدواج و فرزند آوری امتیاز و تسهیلاتی از جمله اختصاص زمین و... بدون اجازه واگذاری و فروش و صرفا برای ساخت و استفاده آنان در اختیارشان قرارگیرد.

وی درادامه با اشاره به وضعیت رو به رشد معظلات فرهنگی و مخدوش نمودن چهره شهری که نجابت و دینداری و عبادت مردم آن زبانزد کشور است گفت: با کمی درایت و همفکری و تصمیم گیری و انجام تصمیمات ماخوذه به راحتی می شود بر این تهاجم جدی و برنامه ریزی شده دشمنان خارجی و عوامل آنان که از جهل برخی از مردم سوء استفاده می کنند فائق آمد.

حجت الاسلام تولائی در ادامه گفت: مسئولیت شورای عمومی استان در این خصوص بسیار خطیر و سنگین است و هرگونه کوتاهی به پای نظام و مسئولان استانی و منطقه ای نوشته خواهد شد.

در ادامه این دیدار آیت الله ناصری نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه یزد، با تبریک اعیاد شعبان موارد مطرح شده در خصوص فرهنگ و تغییر شاخصه های فرهنگی و تشکر از دغدغه ها گفتند: دانشگاه فرهنگیان حساس ترین مکان و دانشگاه گلوگاه فرهنگی کشور قلمداد نمود.

در ادامه وی به پرورش و تربیت معلم با ویژگی‌های احساس مسئولیت داشتن، دغدغه مند بودن و باور داشتن تاکید و بر انتخاب بهترین اساتید در این دانشگاه تاکید نمود.

کلمات کلیدی